close
تبلیغات در اینترنت
مصاحبه با خانم رضوی رتبه 6 مهندسی برق گرایش کنترل سال87
دوشنبه 03 آبان 1395
پنل کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
مشاوره دانشجویان سایت
سوالات آزمون های آزمایشی
سوالات کارشناسی ارشد
نرم افزار های اندرویدی
اتاق آرزو
عضویت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *کد امنیتیبارگزاری مجدد
نظر سنجی
بیشتر به دنبال کدام مطالب هستید?

آرشیو ماهانه
چت روم سایت
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
مصاحبه با خانم رضوی رتبه 6 مهندسی برق گرایش کنترل سال87
 • تعداد بازدید : 124
 •  

  مصاحبه با خانم رضوی رتبه 6 مهندسی برق گرایش کنترل سال87

  خلاصه : اگر خود را نسبت به هدفتان توجیه کنید مشکلی باقی نمی ماند

  اگر خود را نسبت به هدفتان توجیه کنید دیگر مشکلی نخواهید داشت

  بقیه در ادامه مطلب

  با سلام لطفا خودتان را معرفی کنید.

  زهرا رضوی فارغ التحصیل رشته برق گرایش کنترل از دانشگاه شریف هستم. در کنکور کارشناسی ارشد امسال رتبه 6 را کسب کردم.

  ورودی چه سالی هستید و با چه معدلی فارغ التحصیل شدید؟

  ورودی سال 82 هستم و با معدل 17 فارغ التحصیل شدم.
  امسال سال دومی بود که کنکور می دادید؟

  خیر، چون تیر 86 من هنوز 9 واحد نگذرانده داشتم و ترم پاییز هم به خاطر مقارن بودن با کنکور مرخصی گرفتم، تیر ماه امسال فارغ التحصیل شدم.

  از چه زمانی شروع کردید؟
  خیلی مشکل روی مفاهیم نداشتم بنابراین از مهر شروع کردم البته در ابتدا سبک تر می خواندم. اما دو ماه آخر حدود 7-8 ساعت مطالعه داشتم. البته این تعداد ساعت به کیفیت مطالعه وتفاوت در پایه درسی بستگی دارد.

  از چه کلاس ها یا آزمون های آزمایشی استفاده می کردید؟

  من کلاس نمی رفتم اما در برخی آزمون های موسسات پارسه و نصیر شرکت کردم. برای مطالعه هم از جزوات خودم و موسسات کنکور استفاده می کردم. تست های راهیان ارشد و تستهای سال های گذشته را هم می زدم. برای درس کنترل که برایم مهم بود از تست های کتاب آریاز برادرانی بهره بردم. یک ماه آخر هم تست های سال های گذشته را حل می کردم.

  تاثیر کنکور آزمایشی چه بود؟

  در تنظیم وقت کمک می کرد و ضمناً استرس کنکور اصلی را کم کرد. دفعات اول حواسم زیاد پرت محیط می شد که باعث می شد وقت زیادی به هدر بدهم.

  قبل از کنکور به چه رتبه ای فکر می کردید؟

  وضعیتم حساس نبود. واقعیتش من با رتبه 50هم می توانستم رشته و دانشگاهی که می خواستم قبول شوم اما دوست داشتم رتبه ام 25 تا 30 بشود. اما وقتی رتبه ها آمد واقعا فکر می کردم رتبه ام اشتباه شده مثلاً 60بوده و انتظار رتبه 6 را نداشتم.

  کنکور چه طور بود؟

  راستش با اینکه اصلاً استرسی نیستم اما دقایق اول حواسم به حاشیه آزمون پرت بود تا خود سوالات. روز اول کنکور مدار و ریاضی بود، که بدون پیش زمینه با عوض شدن تعداد سوالات روبه رو شدم. همین باعث شد کمی هول کنم. به نظرم از سال های قبل سخت تر بود. نوع سوالات زبان هم تغییر کرده بود از حالت تخصصی بیشتر به صورت عمومی یعنی لغت و گرامر تبدیل شده بود. اما روز دوم که بقیه دروس تخصصی است اوضاع بهتر بود. و این موضوع به من اعتماد به نفس داد.

  چه طور و کجا مطالعه می کردید؟

  مدت کوتاهی در کتابخانه مطالعه می کردم اما چون نمی توانم مدت زیادی را یک جا بنشینم و خسته می شدم در خانه ادامه دادم. برای آن مدتی که در کتابخانه بودم با خودم کتاب های غیر درسی هم می بردم و در میان مطالعه هایم می خواندم. به خاطر سکوت بیش از حد کتابخانه خانه را ترجیح دادم، البته گاهی در خانه صداها اذیتم می کرد یا بیشتر می خوابیدم اما در کل برایم بهتر بود. در طول دوره مطالعه برای کنکور زیاد به خودم سخت نمی گرفتم و هر هفته یا 2 هفته یک بار یک رمان را می خواندم. در واقع برنامه ام این طور بود که با خودم شرط می کردم که اگر مقدار مشخصی درس خواندم اجازه کارهای تفریحی غیر درسی دارم و واقعاً عمل می کردم. گاهی هم سری به دانشگاه می زدم و کارهای اجرایی در انجمنی که در دانشگاه عضو آن بودم، انجام می دادم. وقت گیر بود اما در کل برای روحیه ام خوب بود.

  اثر گذارترین افراد در موفقیت شما در کنکور چه کسانی بودند؟

  اعضای خانواده ام که غیر مستقیم ولی به طور موثر عامل موفقیتم بودند و شرایط آرامی را برای من مهیا می کردند. به خصوص در 3 هفته ای که کنکور به تعویق افتاد، من چند روزی بود که روز شماری کنکور را شروع کرده بودم و فشار درسی زیادی را تحمل کرده بودم و احساس می کردم به حدی که می خواهم رسیده ام و منتظربودم که زودتر کنکور برگزار شود و این تاخیر خیلی اذیتم کرد و بیشترین فشار دوره کنکورم بود، خانواده ام در این مدت بسیار سعی در حفظ روحیه ام می کردند.

  اتفاق می افتاد در حین خواندن برای کنکور شدیداً خسته شوید یا به اصطلاح وسط راه کم بیاورید؟

  بله راستش چند روز در آبان و آذر اتفاق افتاد که به خاطر خستگی به خودم استراحت بدهم اما حقیقتاً من رشته ام را دوست دارم و از خواندن برای کنکور لذت می بردم . حتی وقتی که چیزهایی را می فهمیدم که در طول دانشجویی برایم مبهم مانده بود یا سطحی خوانده بودم و حفظ کرده بودم، برایم هیجان انگیز بود. چه بسا برای کنکور خواندن باعث شد نگاه جدیدتر و بهتری به رشته ام داشته باشم به همین دلیل هیچ وقت پیش نمی آمد که بخواهم به کلی از کنکور صرف نظر کنم. البته کار آسانی نیست اما اگر شما خود را نسبت به هدفتان توجیه کنید دیگر مشکلی باقی نمی ماند.

  کجا را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اید؟

  زمانی نسبت به ادامه تحصیل در دانشگاه کارشناسی ام تعصب داشتم اما چون اطرافیانم می گویند که در این گرایش سطح دانشگاه تهران بالاتر است دانشگاه تهران را انتخاب کردم.

  اگر نکته ای مهم به ذهنتان می رسد که در طول مصاحبه اشاره ای به آن نکرده اید، بفرمایید.

  اول اینکه بعضی ها می پرسند برای مطالعه دقیق باید سراغ منابع اصلی و عمدتاً به زبان اصلی برویم یا خیر که به نظر من لزومی ندارد. چون این کار حجم مطالب را که به خودی خود زیاد است مضاعف می کند و ممکن است داوطلب خسته و سر در گم شود. این طور وقتها که در فهم مطالبی مشکل دارند بهتر است سراغ کلاس های کنکور یا جزوات آن ها بروند، چون اساتید دقیقاً می دانند هرساله از چه مباحثی در کنکور سوال مطرح می شود طبیعتاً جزوات توضیحات اضافی ندارند. گرچه خودم از هیچ کلاس کنکوری استفاده نکردم.

  دوم اینکه اصرار نداشته باشند که وقتی جزوه یا کتابی را می خوانند 100درصد آن را متوجه شوند. تفکراشتباهی که خیلی از داوطلبان دارند این است که مثل کنکور کارشناسی باید همه مطالب را بفهمند و جلو بروند، در حالی که در دوره کارشناسی ارشد منابع سنگین و متنوع هستند. این نباید روحیه آن ها را خراب کند. وسواس در خواندن نداشته باشند مثلاً خود من درس ماشین را با نمره خوبی نگذرانده بودم کلاس هم نمی رفتم وقتی برای اولین بار شروع به خواندن کردم هم چیزی نمی فهمیدم با این حال می گذشتم تا کلیتی از مطلب دستگیرم شود.

  با تشکر از شما، برایتان آرزوی موفقیت می کنیم.

  نویسنده : بیداری اندیشه تاریخ : 03 / 03 / 1393امتیاز :
  موضوعات : مهندسی برق (تمامی گرایشها) ,
  نظرات
 • در قمست نظرات مشکلات و پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در جریان بگزارید.

 • نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتی