close
ویزای ایران
ابرو برداشتن پسران
جمعه 07 آبان 1395
پنل کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
مشاوره دانشجویان سایت
سوالات آزمون های آزمایشی
سوالات کارشناسی ارشد
نرم افزار های اندرویدی
اتاق آرزو
عضویت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *کد امنیتیبارگزاری مجدد
نظر سنجی
بیشتر به دنبال کدام مطالب هستید?

آرشیو ماهانه
چت روم سایت
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
ابرو برداشتن پسران
 • تعداد بازدید : 351
 • آرایش ابرو , مدل‌های گروه‌های رپ, موهای بلند

  به راستی چرابعضی ازپسران زیرابروبرمیدارند؟

  شکلک های محدثه


  پسران ابرو برداشته!

  به هم پیوسته، از هم جدا، كشیده، صاف، تابدار، پر پشت و كم پشت تنها چند مدل از نمونه‌های مختلف ابرو هستند كه روی صورت آدم‌ها نقش بسته و روزانه صدها بار بالا و پایین می‌رود.

   

  پیش از این همواره سۆالی در ذهن مردان پرسه می‌زد که چرا خانم‌ها برای خروج از خانه زمان زیادی را صرف می‌کنند در حالی‌که خودشان نیز امروز به دردی مشابه، دچار شده‌اند و ساعت‌ها برای آرایش ابرو و فرم دادن به موهای سر و صورت، وقتشان را روبروی آینه صرف می‌کنند.

   

  در فرایند رشد بدحجابی،که لباس‌های تنگ و چسبان و شلوارها و آستین‌های کوتاه، مدهای جدید بدحجابی شدند، علاوه بر زنان، برخی مردان هم بی‌نصیب نماندند و آرایش‌های زنانه را برای خود برگزیدند، آرایش ابرو، موهای بلند و مدل‌های گروه‌های رپ و شیطان پرست‌ها، لباس‌های تنگ و بدن‌نما و برخی شلوارهای گشادی که هر لحظه امکان افتادن آن وجود دارد و البته در این مسیر گوی سبقت را از زنان ربوده‌اند!

   

  این روزها پیراهن‌های مردانه، آب رفته و فاق شلوارها یا بی‌نهایت کوتاه و یا بیش از اندازه بلند شده است، لباس‌هایی که خارج از سایز متعادل هستند. استفاده از علائم و نشانه‌ها، شبه‌مردان را رنگ و لعابی خشن‌تر داده است،آرایشگاه‌های مردانه این روزها تمام خدمات آرایشگاه‌های زنانه را ارائه می‌کنند از اصلاح ابرو تا رنگ و مش مو.

   

  اما در این میان ابرو برداشتن پسران، داستان جالب و بحث برانگیزی است که ذهن هر فرد اصیل ایرانی را غلغلک می دهد که به دنبال چرایی و علت این رفتار زنانه در مردان باشد؟!!

   

  به راستی چرابعضی ازپسران زیرابروبرمیدارند؟

  نقش ابروها در زیبایی صورت قابل انکار نیست، ابروها مکمل زیبایی چشم‌ها هستند.

   

  به هم پیوسته، از هم جدا، کشیده، صاف، تابدار، پر پشت و کم پشت تنها چند مدل از نمونه‌های مختلف ابرو هستند که روی صورت آدم‌ها نقش بسته و روزانه صدها بار بالا و پایین می‌رود.

   

  هر یک از این مدل‌های خدادادی برای یک چهره ساخته شده است و به آن زیبایی می‌دهد. نقش ابروها در زیبایی صورت قابل انکار نیست، ابروها مکمل زیبایی چشم‌ها هستند. بدون ابرو چشم‌ها حالت خودشان را از دست می‌دهند. همین الان می‌توانید یکی از عکس‌هایتان را اسکن کنید و با فتوشاپ ابروهایتان را محو کنید. آن زمان بهتر متوجه می‌شوید که قیافه‌تان تا چه اندازه تغییر کرده و ابروها چقدر در ترکیب بندی صورت‌تان مۆثرند. شاید هم به خاطر همین تأثیر بود که به ویژه در این یک دهه خانم‌ها به جان ابروهایشان افتادند و مدل‌های مختلفی به حالت ابروهای خود دادند.

   

  اما شک نکنید که اگر همین 30، 40 سال قبل به کسی می‌گفتید پسرها ابروهای‌شان را برمی دارند حتماً بالای سر شنونده یک جفت شاخ درست درمان سبز می‌شد. مردم نه دیده و نه شنیده بودند که جنس مذکری به فکر تمیز کردن زیر ابروهایش بیفتد دیگر چه برسد به آن مدل بدهد.

   

  مصطفی جوان آرایشگری است که می گوید: تا 10 سال پیش این اتفاق خیلی کم و به ندرت می‌افتاد. کسانی که برای زیر ابرو برداشتن به آرایشگاه می‌آمدند خیلی معدود بودند اما در پنج شش سال اخیر، تعداد پسران جوانی که برای زیر ابرو برداشتن به آرایشگاه می‌آیند خیلی بیشتر شده است.»

   

  دست زدن به ابروها ابهت مردانه را از بین می‌برد

  بعد از ظهر یکی از همین روزها سری به یکی از آرایشگاه‌های مردانه در مرکز شهر تهران می‌زنم. داخل آرایشگاه یک نفر در نوبت و یکی دیگر در حال کوتاه کردن موهایش روی صندلی نشسته است. مصطفی جوان آرایشگری است که حدود 30 سال سن دارد و 10 سالی می‌شود که با قیچی و شانه موهای مردم را کوتاه می‌کند. تیپ و مدل موهای خودش بسیار ساده است و خبری از زیر ابرو برداشتن در صورتش نیست.

   

  از او می‌پرسم از چه زمانی پسران برای زیر ابرو برداشتن پا به آرایشگاه او گذاشتند، که جواب می‌دهد:«تا 10 سال پیش این اتفاق خیلی کم و به ندرت می‌افتاد. کسانی که برای زیر ابرو برداشتن به آرایشگاه می‌آمدند خیلی معدود بودند اما در پنج شش سال اخیر، تعداد پسران جوانی که برای زیر ابرو برداشتن به آرایشگاه می‌آیند خیلی بیشتر شده است.»

   

  وقتی از او درباره رده سنی کسانی که برای این کار به آرایشگاه او می‌آیند می‌پرسیم، می‌گوید: «بیشتر از سنین 17، 18 شروع می‌شود تا 26، 27 سالگی.» مصطفی ادامه می‌دهد: «تا آن جایی که می‌دانم دلیل محکمی پشت این کار نیست و خود جوانانی که زیر ابرو بر می‌دارند با یک دلیل منطقی این کار را نمی‌کنند. بعضی از مشتری‌هایم که در سنین پایین‌تر این کار را انجام می‌دادند کمی که سن شان بالاتر می‌رود و پخته‌تر می‌شوند دیگر هیچگاه دست به ابروهایشان نمی‌زنند.»

   

  وقتی پای صحبت پسرانی که زیر ابرو بر می‌دارند می‌نشینی بیشتر به حرف مصطفی می‌رسی، چون بیشتر این جوانان هم دقیق نمی‌دانند که چرا این کار را انجام می‌دهند. بیشتر دلیل‌هایی که این جوانان می‌آورند می‌گویند زیباتر می‌شویم یا جلب توجه و برای اینکه در نظر جنس مخالف جذاب‌تر به نظر بیاییم زیر ابرویمان را تمیز می‌کنیم.

   

  یکی از دلایل جذابیت و زیبایی مردان، داشتن هیبت و جذبه مردانه است نه داشتن یک صورت زنانه. جالب این است در یکی از شبکه‌های اجتماعی این سۆال را از دختران پرسیدیم که نظرشان درباره پسرانی که زیر ابرو بر می‌دارند، چیست؟ هیچ خانمی واکنش مثبتی نسبت به این موضع نشان نداد و بیشتر جواب‌ها «بدم می‌آید» و «خوشم نمی‌آید» بود و یکی از خانم‌ها نوشته بود پسران با این کار ابهت مردانه شان را از دست می‌دهند. خداوند همه را زیبا خلق کرده و آدم‌ها در آن صورت اولیه و طبیعی خود زیبا هستند.

   

  مسعود آبیار، روانشناس و مشاور خانواده در این زمینه می‌گوید: «در مورد چنین مواردی باور داریم که پسران بعد از هفت سالگی به سمت پدر تمایل دارند و دوست دارند بیشتر وقت خود را با پدرشان بگذرانند. به همین دلیل بیشتر الگوهای جنسیتی و رفتاری که متعلق به پدرشان است را می‌آموزند. ولی هنگامی که شرایط ارتباط پدر و پسر کاهش پیدا می‌کند و پدر وقت و فرصت کافی برای بودن با پسر را ندارد، الگوهای مادر جای الگوهای پدر را می‌گیرد. به همین دلیل پسران در برابر الگوهای زنانه قرار می‌گیرند و به الگوهای جنسیتی زنانه تمایل پیدا می‌کنند.

   

  وقتی پدری با پسرش زمان نمی‌گذارد، فرزند به سمت مادر کشیده می‌شود و خواه ناخواه جذب الگوهای زنانه چون مهمانی‌های زنانه و آرایش‌های زنانه می‌شود. وقتی که این الگوها را دید و با آنها آشنا شد می‌خواهد مثل آنها عمل کند و به سمت آرایش‌های زنانه می‌رود تا زیباتر جلوه کند. دلیل دیگر این کار این است که ما وقتی در جامعه‌ای با فضای باز ارتباطی زندگی می‌کنیم با الگوهای فرهنگی دیگر آشنا می‌شویم. این الگوهای فرهنگی که از دنیای غرب می‌آیند اینگونه رفتارها را تقویت و تشویق می‌کنند، زمینه‌های فکری را به وجود می‌آورند و توسط رسانه‌های‌شان مورد تبلیغ و تشویق قرار می‌دهند تا تابوی آن در یک فرهنگ دیگر شکسته شود.

   

  یکی از راه‌های مۆثر برای مقابله با چنین پدیده‌هایی این است که پدران در ارتباط شان با فرزندان‌شان سرمایه‌گذاری کنند و وقت بیشتری با آنها بگذرانند و نقش تربیتی خود را به خوبی ایفا کنند. همچنین کودک باید با یکسری برنامه‌های فرهنگی مۆثر تربیت شود که تأکید روی تفاوت‌های جنس مذکر و مونث و کارکردهای هر جنس را داشته باشد.»

  منابع: /حدید نیوز همراه با اضافات/تبیان

  نویسنده : بیداری اندیشه تاریخ : 09 / 03 / 1392امتیاز :
  موضوعات : جالب وخواندنی , اسلامی , آموزشی ,
  نظرات
 • در قمست نظرات مشکلات و پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در جریان بگزارید.
 • این نظر توسط مهمان در تاریخ 1392/4/1 و 0:19 دقیقه ارسال شده است

  کی گفته ابرو برداشتن کاری زنانه است !!!!!!!!!!!!  این نظر توسط شاه شمشاد قدان .... در تاریخ 1392/3/9 و 10:23 دقیقه ارسال شده است

  اول سلام اقا نوید

  ابرو برداشتن و بی حجابی دختران جنگ با خداست و .........

  ولی مجرد بودن جوونا جنگ با خدا نیست

  من متنفرم از این مطالب از این وبلاگایی که روز به روز از بیحجابی میگن

  متنفر

  اصل رو رها کردیم چسبیدیم به فرعیات

  دختری که نمیتونه ازدواج کنه نیاز طبیعی داره خوب

  چیکار کنه مجبوره خودشو ارایش کنه بزنه بیرون با پسرا وقتشو بگذرونه

  همه که ایمانشون کامل نیست

  همه که تقوا ندارن

  کدوم وبلاگی اومد گفت ایی جوونا ریشه اصلی مشکلات بی حجابی خود ارضایی .........ازدواج جوونا است اونا رو حل کنین

  مشکلاتو از ریشه باید حل کرد نه مسکن

  مسکن چیزیو دوا نمیکنه

  پاسخ : سلام

  میدونم منظور شما رو ولی ولی ولی

  فکر میکنید اونایی که اینطوری میکنن همشون مشکل ازدواج دارن؟
  اون پسری که سوار پرادو ماشین های بالای 100 تومنی میشه به نظر شما مشکل مالی داره

  داره خدایی؟

  همین نزدیکی دانشگاه ما شهرکی وجود داره که تازگی ها به پسرا دیگه خونه اجاره نمیده
  فردی رو میشناختم که روزی با یه دختر هم خواب بود
  کسی رو میشناختم که به همکلاسیش گفته بود من امروز تنهام بیا پیشم
  البته بهتره بگم خری رو میشناسم که اینطوری گفته بود

  ریشه بیشتر اینجور کارها بی پولی نیست داداش
  بیشتر این کارها تقلید و رسیدن به شهوت و هوس و خیلی از چیزهای دیگه است
  وقتی خواننده هایی مثل (جاستین -از 13 سالگی تحت حمایت اسرائیل) میان و این کارها رو انجام میدن
  اولین حرکت همین ابرو برداشتن میشه
  دومی ارتباط نزدیک دختر پسری
  سومی همجنس بازی
  چهارمی شیطان پرستی
  و....

  انگیزه خیلی ها تغییر کرده

  پری روز با یه آخوندی حرف میزدم ببینم افکارش چطوریه
  بهشون گفتم نظر شما در مورد ابرو برداشتن پسرا چیه
  بهم گفت برای زیبایی نباشه و فقط برای تنظیم و نظافت باشه موردی نداره

  --------------

  پاسخ : واما دخترا

  میدونم تهیه جهیزیه و اینجور چیزا الان خیلی بالاست خیلی

  نگه داشتن پاکی سختر از اونه اینم هست
  ولی هستن کارهایی که خلاف این چیزی که میگید هستن

  مثلا کسی رو میشناسم پدرش کارخونه داره و شدید پی شهوته
  فکر بد نکنید من باهاش هیچ ارتباطی ندارم
  ولی باهام حرف میزد و به قول خودمون درد و دل میکرد

  به هم گفت که نیاز جنسیم خیلی بالاست خیلی
  من بهش گفتم 20 سالته دیگه برو ازدواج کن
  گفتش نه نمیخوام خودمو محدود کنم
  میخوام آزادی داشته باشم
  میبینید؟ خیلی ها ازدواج رو محدودیت میدونن ولی از حق نگذریم
  توی کشور ما داره محدودیت میشه
  دختری که نتونه بین مرد و پابه پایی مهندسین نتونه کار کنه ازدواج رو جز
  غذا پختن و شستن کهنه بچه و از این جور کارها نمیبینه

  ما شرایط رو برای دخترا به حدی سخت کردیم که
  الان موندیم دخترا چطوری باشن
  نه به اون بی حجابی که به چند دختر اصفهانی 13 نفری تجاوز میشه
  نه به اون که به یه خانوم عضو نیروی انتظامی 170 بار تجاوز میشه
  ملت ما مرض افراطی و تفریطی دارن

  طرف با ریش و کارت بسیج فعالش میره تو صف استخدام وقتی توی پیام نور درس خونده اونی که توی سراسری تبریز درس خونده براش عقده میشه عقده ای که میخواد رئیس جمهور رو ترور کنه

  عقده ای که دل ادمو میشکونه و خونشو به جوش میاره

  ما میخواییم همه چیز خوب بشه ولی همه ادعا داریم و کسی پا پیش نمیذاره

  همه همو متهم میکنیم
  همه به هم مشکوکیم
  همه میگیم تقصیر اینه اونه رهبره مدیره بالا دستیه
  ولی میدونیم که پایه های اونا ماییم که کارمونو بهتر انجام نمیدیم  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتی