close
ویزای ایران
علمی
دوشنبه 04 بهمن 1395
پنل کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
مشاوره دانشجویان سایت
سوالات آزمون های آزمایشی
سوالات کارشناسی ارشد
نرم افزار های اندرویدی
اتاق آرزو
عضویت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *کد امنیتیبارگزاری مجدد
نظر سنجی
بیشتر به دنبال کدام مطالب هستید?

آرشیو ماهانه
چت روم سایت
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
۱۰ عادتی که آدم را از بیخ افسرده می‌کند!
 • تعداد بازدید : 127
 • ۱۰ عادتی که آدم را از بیخ افسرده می‌کند!

  هر کس سرانجام به کسی تبدیل میشود که مرتب آن را تمرین کرده است. اگر عادتهایی دارید که کمکی به شما نمیکنند، پس مضر هستند و به شما صدمه میزنند.برای این که روزهای خوبتان را براحتی از دست ندهید، این عادتهای مخرب را بشناسید و از آنها رها شوید:

  فقط روی داستان زندگی دیگران متمرکز شدن

  درست است که شنیدن حکایت موفقیتهای دیگران آموزنده است، اما گاهی چنان مجذوب دنیای آنها میشوید که داستان خودتان را فراموش میکنید و حتی تصور میکنید شما نمیتوانید به چنین موفقیتهایی دست پیدا کنید، اما فراموش نکنید این تصور اشتباه است و شما مانند هر انسان دیگر توانایی موفق شدن دارید. بنابراین به داستان زندگی خود توجه کنید و از تواناییهایتان برای شاد زندگی کردن بهرهمند شوید.

  به انتظار روز کامل بودن

  هرگز تصور نکنید روزی از راه میرسد که کامل و بیعیب خواهد بود. هیچ لحظهای نمیتواند تا این اندازه بی نقص باشد. بیشتر مردم به دنبال کمال مطلوب هستند. فرصت عالی، وضع رفاهی عالی و لحظه عالی. از خواب بیدار شوید. به چنین لحظهای نمیتوان رسید و همه چیز نسبی است. پس با این نوع تفکر اندوه را برای خود نخرید.

  فقط برای کسب درآمد کار کردن

  کار کردن بدون علاقه درست مانند زندانی شدن در یک چاردیواری است. باید کاری را انتخاب کنید که حتی اگر مشتاق انجام دادنش نیستید لااقل بتوانید کمی به آن علاقه داشته باشید. اگر هر روز کاری را انجام دهید که بیزار هستید مطمئن باشید پس از مدتی دچار افسردگی شده و دیگر درآمد ناشی از آن هم شادتان نمیکند. بنابراین برای اینکه زندگی پر از اندوهی برای خود فراهم نکنید در انتخاب حرفهتان دقت کنید.

  احساس نفرت داشتن

  تاریکی نمیتواند تاریکی را از بین ببرد، این کار از عهده روشنایی برمیآید. بنابراین نمیتوان با احساس نفرت داشتن از افراد یا موضوعات آزاردهنده به آرامش رسید. اگر میخواهید شاد زندگی کنید موضوعات ناراحتکننده را رها و فراموش کنید. اگر به نفرت اجازه دهید عادت وجودتان شود، دیگر از شرش خلاص نمیشوید و روزهای زیبای زندگیتان را بسادگی از دست میدهید.

  چسبیدن به ترسها و نگرانیها

  هر زمان به گذشته;تان بنگرید، متوجه میشوید بیشتر ترسها و نگرانیهایتان بیمورد بودهاند و هرگز حقیقت پیدا نکردهاند. بنابراین با توجه به این موضوع چرا دست از نگرانیهای بیهوده برنمی;دارید تا غم و اندوه را از قلب خود بیرون کنید. با این رفتار مسلما فرصتهای شاد بودن را بیسبب از دست میدهید. اگرچه نمیتوان لحظههای از دست رفته گذشته را بازیافت، اما میتوان دست از این عادت مخرب برداشت و زندگی نویی آغاز کرد. از این پس نگرانیهای بی مورد را از خود دور کنید و به لذتهای زندگی بیندیشید.

  توجه دائم به مشکلات

  یک روز بد فقط یک روز بد است. بیشتر از این به آن فکر نکنید. مسلما موضوعات مختلفی پیش میآید که وضعیت زندگی و کار و فعالیت تان را تحت تاثیر قرار میدهد، اما نباید اجازه دهید روی شما اثر منفی بگذارد و مدام ذهنتان را به خود درگیر کند. درست است که باید شکستهایتان را به یاد داشته باشید تا بتوانید از آنها درس بگیرید و خطاهایتان را جبران کنید، اما نباید اثر بد آن را به تمام زندگیتان تعمیم دهید. هر روز، یک درس و فرصت جدید با خود دارد و اگر شما ذهنتان از شکستهای قبلی پر باشد اجازه ورود این فرصتها به زندگیتان داده نمیشود. پس دائم و در همه حال به مشکلاتتان فکر نکنید.

  خشنودیهای زودگذر

  در زندگی دو نوع احساس خشنودی وجود دارد: یکی زودگذر و دیگری بادوام. نوع زودگذر آن با مادیات تامین میشود، اما خشنودی با دوام، آن نوعی است که با رشد و پرورش صحیح و تدریجی ذهن فرد به وجود میآید. بنابراین اگر میخواهید همیشه خشنود و راضی باشید به دنبال مادیات نباشید و ذهنتان را با وجود معنویات رشد دهید و به رضایت واقعی دست پیدا کنید.

  ایجاد یک تغییر بزرگ در فرصتی کم

  اگر میخواهید در زندگیتان تغییری اساسی ایجاد کنید، باید برایش زمان بگذارید و پیگیر باشید. برخی از افراد تصور میکنند باید در زمانی محدود به خواسته های بزرگشان برسند و این تصور در آنها تولید اضطراب و ناراحتی میکند. بنابراین دست از این عادت اشتباه برداشته و به خودتان زمان لازم بدهید.

  ماندن در کنار افراد آزاردهنده

  گاهی اوقات اطرافیانتان بشدت آزاردهنده هستند و شما را میرنجانند. اگر میخواهید روزهای خوش زندگیتان براحتی از دست نرود تا آنجا که میتوانید از این افراد فاصله بگیرید. این افراد فقط شما را غمگین میکنند.

  توجه بیش از حد به ظاهر

  ظاهری خوب و مقبول داشتن، خواست همه انسانهاست. در واقع مردم با ظاهری آراسته میخواهند در دل دیگران جا باز کنند، اما توجه بیش از حد به این مقوله، زندگی را خراب میکند و فرد را به اندوه و عذاب میکشاند. فراموش نکنید رفتار خوب بیش از ظاهر میتواند دیگران را به سمت خود جذب کند. بنابراین بیش از حد به ظاهرتان نپردازید که روز خوش را از شما میگیرد.

  نویسنده : شرارهتاریخ : 12 / 10 / 1393امتیاز :
  موضوعات : جالب وخواندنی , پزشکی , علمی , دیگر ,
  سگ های سرطان یاب
 • تعداد بازدید : 101
 • سگ های سرطان یاب

  محققاندانشگاه پنسیلوانیا با احداث یک مرکز تخصصی، اقدام به آموزش سگها برای تشخیص بافت سرطانی از بافت سالم کردهاند. سگها از حس بویایی بسیار قوی برخوردار هستند که میتواند برای تشخیص سرطان مورد استفاده قرار بگیرد؛ از سال 2004، مطالعه درخصوص توانایی سگها در تشخیص تفاوت شیمیایی بین بافت سالم و سرطانی از جمله سرطانهای پروستات، پستان، ریه، مثانه و ملانوم آغاز شد. نتایج مطالعهای که در ماه مه 2014 (اردیبهشت ماه) در نشست سالانه انجمن اورولوژی آمریکا ارائه شد نشان میدهد، دو سگ شپرد آلمانی که در مرکز دامپزشکی نظامی وزارت دفاع ایتالیا تمرین میکنند، میتوانند سرطان پروستات در نمونه ادرار را با دقت 98 درصد تشخیص دهند. اکنون محققان قصد دارند از توانایی بویایی سگها در تشخیص سرطان برای ساخت حسگرهای پیشرفته استفاده کنند. مرکز Penn Vet بخشی از دانشکده دامپزشکی دانشگاه پنسیلوانیا محسوب میشود که بصورت حرفهای و تخصصی، اقدام به تمرین دادن سگها برای تشخیص سرطان میکند؛ محققان این مرکز با همکاری شیمیدانان و فیزیکدانان قصد دارند مواد شیمیایی سرطان که تنها سگها قادر به استشمام آنها هستند را مشخص کنند. هدف نهایی از این پروژه، تولید نانو حسگرهایی به ضخامت یک صد هزارم ورق کاغذ با قابلیت تشخیص بافت سرطانی عنوان شده است.

  چرخی حاوی 12 جعبه کوچک بر روی یک پایه نصب میشود؛ هرکدام از جعبهها حاوی نمونههای پلاسمای خون هستند که تنها یکی از آنها با یک قطره از بافت سرطانی متمایز شده است و حیوان با چرخیدن به دور چرخ، جعبه حاوی نمونه بافت سرطانی را شناسایی و در عوض از مربی خود پاداش دریافت میکند. در این مرکز، سگها از هفته هشتم زندگی تحت آموزش‌های بویایی تخصصی قرار میگیرند و حیوان میتواند از بمب تا تومور سرطانی را تشخیص دهد؛ بو کردن رایحه درست با دریافت جایزه ndash اسباببازی یا خوراکی همراه است. جورج پرتیمتخصص شیمی دانشگاه فیلادلفیا تأکید کرد: برخی از سگها از استعداد ذاتی تشخیص بهتر بافت سرطانی برخوردار هستند؛ با بررسی توانایی سگها در تشخیص رایحه منحصر بفرد بافت سرطانی، امکان ساختحسگرهای پیشرفته با قابلیت تشخیص سرطان فراهم میشود.

  نویسنده : شرارهتاریخ : 09 / 10 / 1393امتیاز :
  موضوعات : زیست و زمین شناسی , جالب وخواندنی , پزشکی , علمی , دیگر ,
  تحلیلی بر پیشگویی های نوستر آداموس
 • تعداد بازدید : 193
 • تحلیلی بر پیشگویی های نوستر آداموس

  نوستر دامس کیست؟
  مفاهیم مختلف آینده نگری
  نوستر دامس چگونه به این پیشگویی ها دست یافت؟
  پیشگویی های جنگ ها
  پیشگویی نقش روحانیون در ایران
  جنگ های ایران
  پیشگویی رهبران قدرتمند
  پیشگویی افراد کنونی
  تشکیل و از بین رفتن برخی دولت ها
  و صدها پیشگویی و توضیحات کاملتر در ادامه مطلب

  نویسنده : بیداری اندیشه تاریخ : 29 / 09 / 1393امتیاز :
  موضوعات : جالب وخواندنی , اسلامی , مطالب جالب مهدویت , علمی , سیاسی و اقتصادی , دیگر , نظامی , داستان های کوتاه ,
  ادامه مطلب